Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Obwieszczenie Wójta Gminy Hażlach

"Kronika życzliwości"

Komunikat w sprawie płatności za odpady komunalne

„Śląski Telefon dla Seniora”

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Informacja Wójta Gminy Hażlach w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Kontakt z doradcą Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Obwieszczenie Wójta Gminy Hażlach

"Kronika życzliwości"

Komunikat w sprawie płatności za odpady komunalne

„Śląski Telefon dla Seniora”

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Informacja Wójta Gminy Hażlach w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Kontakt z doradcą Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego


W niedzielę 16 lutego w Domu Wiejskim w Brzezówce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Pszczelarzy w Hażlachu. Obrady rozpoczął dotychczasowy  prezes Jan Rudol, który powitał zaproszonych gości, m.in. Wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego, przedstawiciela Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „Bartnik” – Wiceprezesa jego Zarządu Andrzeja Walewskiego oraz pszczelarzy z zaprzyjaźnionych kół w Kończycach Małych, Kaczycach, Zebrzydowicach oraz Karwinie i Dziećmorowicach.

 

pszczelarze 1
Ustępujący po 41 latach prezes Koła Jan Rudol z otrzymanym od wójta Grzegorza Sikorskiego pamiątkowym listem gratulacyjnym


Szczegółowe sprawozdanie za rok 2019 złożył prezes Jan Rudol. W swoim wystąpieniu podkreślił, że dziękuje wszystkim pszczelarzom za owocną współpracę. Przedstawione sprawozdanie było podsumowaniem dotychczasowej aktywności prezesa Jana Rudola w hażlaskiej organizacji pszczelarskiej, którą – jak sam określił –  „miał zaszczyt kierować jako prezes w latach 1979-2020”. Jednak nadszedł ten moment, aby oddać ster młodemu pokoleniu i dlatego Jan Rudol nie zdecydował się ponownie ubiegać o stanowisko prezesa, mimo że tę odpowiedzialną funkcję we władzach pszczelarskiej organizacji pełnił nieprzerwanie przez 41 lat.

pszczelarze 2
 Prezes Jan Rudol i wiceprezes Henryk Hansel z ulami ozdobionymi podpisami członków Koła Pszczelarzy w Hażlachu

Koło Pszczelarzy w Hażlachu istnieje już od 46 lat, gdyż powstało w 1974 roku. Przedstawione przez prezesa sprawozdanie zawierało, oprócz zestawienia najważniejszych dokonań hażlaskiej organizacji w zakresie rozwoju i promocji pszczelarstwa w Gminie Hażlach, również przedsięwzięcia związane z działaniami na rzecz ochrony pszczół. W sprawozdaniu ujęte zostały także podziękowania prezesa za wsparcie dla pszczelarzy ze strony władz Gminy Hażlach. Na zakończenie zebrani podziękowali ustępującemu prezesowi Janowi Rudolowi oraz wiceprezesowi Henrykowi Hanselowi za całokształt dokonań, wręczając im pamiątkowe ule. Do składanych podziękowań i przekazanych wyrazów uznania dołączyli się również inni przybyli: przedstawiciel BZP „Bartnik”, prezesi okolicznych kół pszczelarskich oraz Wójt Gminy Hażlach, który skierował do ustępującego prezesa następujące słowa:

"Z okazji zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Koła Pszczelarzy w Hażlachu, zrzeszonego w Beskidzkim Związku Pszczelarzy „Bartnik”, pragnę wyrazić szczere podziękowania i wyrazy uznania za minione 41 lat, kiedy stał Pan na czele pszczelarzy z Gminy Hażlach. W tym czasie dał się Pan poznać jako prawdziwy społecznik, któremu bardzo leży na sercu dobro ojczystej przyrody. Z pasją i osobistym zaangażowaniem kierował Pan pracami Waszego Koła. Pawilon pszczelarski i związkowa pasieka w Kończycach Wielkich-Wygodzie, regularne zebrania i szkolenia członków, liczne wycieczki i spotkania towarzyskie, współpraca z sąsiednimi kołami pszczelarskimi z Polski i Czech oraz sadzenie miododajnych krzewów i drzew, to tylko najważniejsze efekty Pańskiej prezesury. Znalazły one uznanie władz związkowych i samorządowych, co odzwierciedla odznaczenie Pana Brązową, Srebrną, i wreszcie Złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz przyznanie przez Radę Gminy Hażlach w roku 2017 Lauru „Srebrnej Cieszynianki”.

Dziękuję za wszystkie zrealizowane przez pszczelarzy na terenie gminy proekologiczne działania, w nadchodzących latach życzę Panu oraz Pańskim Koleżankom i Kolegom dalszych sukcesów w codziennej trosce o ochronę środowiska”.

pszczelarze 3
Hażlascy pszczelarze podczas głosowania


W wyniku przeprowadzonych następnie wyborów do władz stowarzyszenia, jednogłośnie nowym prezesem Koła Pszczelarzy w Hażlachu wybrany został Adam Zawada z Pogwizdowa, wiceprezesem Adam Marciniak z Cieszyna, sekretarzem Czesław Handzel z Hażlacha, zaś skarbnikiem Mateusz Maziec z Pogwizdowa. Ponadto w skład Zarządu weszli także: Leszek Wawrzyczek, Jan Tomica i Antoni Bielesz. W składzie Komisji Rewizyjnej znaleźli się: Stanisław Staniek, Tomasz Stoszek i Roman Stoszek.

 pszczelarze 4
 Pamiątkowa fotografia uczestników Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego          


Zebranie zakończyła dyskusja na temat przyszłości organizacji pszczelarskiej oraz najbliższych planów na 2020 rok.

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"Dożynki Gminy Hażlach"
"Hażlach szuka pamiątek"
"Powstaje pomnik hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein"
"Święta plonów"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca